Ilmoittautuneet


Ruotsinsalmen ajot

V60

Kuljettajan nimiNavigaattorin nimiVeneen kilpailunumero
Aleksi MäkinenJyrki MäkinenJ-52
Tomi HuuhkaWilhelm SundbergJ-86
Vivian VapaavuoriMeeri PainioJ-55

V150

Kuljettajan nimiNavigaattorin nimiVeneen kilpailunumero

Offshore 3A

Kuljettajan nimiNavigaattorin nimiVeneen kilpailunumero
Ilkka VapaavuoriLate PäivöläA-65

Offshore 3B

Kuljettajan nimiNavigaattorin nimiVeneen kilpailunumero
Jyrki PerokorpiAri-Pekka AnttilaB-24
Reinikainen SeppoJaaranen JuhaniB33
Tapio TiihonenKauko KaartinenB10

Offshore 3C

Kuljettajan nimiNavigaattorin nimiVeneen kilpailunumero
Lauri LampénJanne TiittanenC25

UV TA

Kuljettajan nimiNavigaattorin nimiVeneen kilpailunumero
Jyri NuuttilaJuho NuuttilaTA 96
Jani LindholmJukka NuutinenTA-15
Jani RavanttiNiclas RavanttiTA-88

UV TB

Kuljettajan nimiNavigaattorin nimiVeneen kilpailunumero

UV TC

Kuljettajan nimiNavigaattorin nimiVeneen kilpailunumero
Tuomas KivistöPeter Tiivola39
Jari SalonenToni HutriTC-58
Esa KanteeTeemu SaksaTC-99
Pauli OlinToni RautavuoriTC-66

Veleiro Cup-viikkokisa

Veleiro Cup-viikkokisan luokkaVeneen NimiPurjetunnusKipparin NimiPursiseura (Lyhenne)VenetyyppiLYS-luku kilpailussaKatsastusluokka (1- 2-, 3-luokka)Kommenttikenttä
KlubiLitti13130Tiina SaavalainenKpsLightning1,0
KlubiSlenderFIN 4157Jukka ReimanKNSenorita Helmsman1,093
KlubiKismetFIN7Tiina SaavalainenSPS/KPSA-vene1,09
KlubiUlla IIFIN-5610Kari StrengKPSSea King 341,172
KlubiKEO1257Juhani HyytiäinenKPSGuy 331.14
KlubiAquariusFIN-4495Janne VanhalaKPSH-3231.133
KlubiHUMBUGFIN-4006Janne TaipaleKPSone off /half ton1,163
KlubiEmiliaFIN 5245Timo MarkkanenKPSMaxi Racer1,123Vakiomiehistö Ville Vuolahti ja Jesse Hjelt.
KlubiKristiinaFIN-2980Martti MelaKPSFe-831,053
Klubis/y SibyllaFIN-3055Markku HämäläinenKPSH-3231.103
KlubiTrimmuFIN 10835Pekka AaltoKPSDragonfly 800 sw1.33
KlubiMarielle7181Jorma gustafssonKpsXi1.202
KlubiLady SFIN 5826Jari PakkanenKPSJP 241.083
KlubiNicoleFin 266Matti NiemeläKPSHai1.033
KlubiPiikuFIN 8535Juha MarkusKPSQvasar 301,152
KlubiIsabelo2185Pekka TaipaleKPS-KSSFe831,053
KlubiOlaveFIN 2000Tero GlánKPSFinn Flyer 31Cr1,132
KlubiVitesseFIN-8408Jerry LehtinenKPSVital 261,143
KlubiGraceFIN 10968Arne TuhkunenKPS-KSSRidas 771,073veleiro cup kilpaluokka
KlubiRed SnapperFIN 14761Heikki KuokkaKPS-KSSLightning14
KlubiComing Soon ...FIN-833Ari PulkkinenKPSH-vene1.083eka

Karvalakkikisa

Veneen NimiPurjetunnusKipparin NimiPursiseura (Lyhenne)VenetyyppiLYS-luku kilpailussaKatsastusluokka (1- 2-, 3-luokka)Kommenttikenttä
Ulla IIFIN-5610Kari StrengKPSSea King 341,172
KEO1257Juhani HyytiäinenKPSGuy 331.14
HUMBUGFIN-4006Janne TaipaleKPSone off /half ton1,163
Lady SFIN 5826Jari PakkanenKPSJP 241.083
EmiliaFIN 5245Timo MarkkanenKPSMaxi Racer1,123Vakiomiehistö Ville Vuolahti ja Jesse Hjelt.
KristiinaFIN-2980Martti MelaKPSFe-831,053
Marielle7181Jorma gustafssonKpsXi1.202
VitesseFIN-8408Jerry LehtinenKPSVital 261,143
GraceFIN 10968Arne TuhkunenKPS-KSSRidas 771,073veleiro cup kilpaluokka
Coming Soon ...FIN-833Ari PulkkinenKPSHvene1.083

Pitkäluotorace

Veneen NimiPurjetunnusKipparin NimiPursiseura (Lyhenne)VenetyyppiLYS-luku kilpailussaKatsastusluokka (1- 2-, 3-luokka)Kommenttikenttä
Ulla IIFIN-5610Kari StrengKPSSea King 341,172
KEO1257Juhani HyytiäinenKPSGuy 331.14
HUMBUGFIN-4006Janne TaipaleKPSone off /half ton1,163
Lady SFIN 5826Jari PakkanenKPSJP 241.083
EmiliaFIN 5245Timo MarkkanenKPSMaxi Racer1,123Vakiomiehistö Ville Vuolahti ja Jesse Hjelt.
KristiinaFIN-2980Martti MelaKPSFe-831,053
Marielle7181Jorma gustafssonKpsXi1.202
VitesseFIN-8408Jerry LehtinenKPSVital 261,143
GraceFIN 10968Arne TuhkunenKPS-KSSRidas 771,073veleiro cup kilpaluokka
Coming Soon ...FIN-833Ari PulkkinenKPSHvene1.083

Naistenkisa

Veneen NimiPurjetunnusKipparin NimiPursiseura (Lyhenne)VenetyyppiLYS-luku kilpailussaKatsastusluokka (1- 2-, 3-luokka)Kommenttikenttä
PandionFIN6843Ulla JalkanenKPS- KSSMP351.192Tarja Hämäläinen, Vuokko Laulainen
Coming Soon ...FIN-833Laura PulkkinenKPSH-vene1.053
VitesseFIN 8408Eini HakalaKpsPurjevene1,143Kippari ilmoittaa mahdollisesta spinnun pois jättämisestä ennen kilpailua sääntöjen mukaisesti.

Vellamon Kierros

Veneen NimiPurjetunnusKipparin NimiPursiseura (Lyhenne)VenetyyppiLYS-luku kilpailussaKatsastusluokka (1- 2-, 3-luokka)Kommenttikenttä
So WhatFin 132pertti wilenHPSH1,082
Kristiina IIFIN 9734Juhani LaaksoKPSDehler 34 Top1.172
TrimmuFIN10835Pekka AaltoKPSDragonfly 800 sw1,3A3Avoin luokka
SibyllaFIN-3055Markku HämäläinenKPSH-3231.133
s/y HaukkaFIN 5301Pentti VälipakkaKPS-KSSLaurinkryssare1.02
OlaveFIN 2000Tero GlánKPSFinnFlyer 31Cr1,132
tracey10560Veli-Matti Sihvolakpspurjevene1,09
Number OneFIN 689Reijo OksalaKPS/KSSSerial Mini 6.50 Zero1,152
Passe PartoutFin 715Timo HyleHPSH-vene1,083
KismetFin 7Osmo SavolaKPS/SPNA venePuuvene luokka3Vene on rekisteröi SPN mutta purjehdimme KPS miehiestöllä, miehistölllä.
aquariusfin-4495janne vanhalakpsh-3231.133
NicoleFin 266Matti NiemeläKPSHai1.033
Pitkäpaasi-Marko KantolaHPSColin Archer1.002Tarkistetaan LYS kipparikokouksessa
Audi E-tronFIN 52Hannu NiemeläHSKFarr TP521.661
Ulla IIFIN-5610Kari StrengKPSSea King 341,172
KEO1257Juhani HyytiäinenKPSGuy 331.14
HUMBUGFIN-4006Janne TaipaleKPSone off /half ton1,163
Lady SFIN 5826Jari PakkanenKPSJP 241.083
EmiliaFIN 5245Timo MarkkanenKPSMaxi Racer1,123Vakiomiehistö Ville Vuolahti ja Jesse Hjelt.
KristiinaFIN-2980Martti MelaKPSFe-831,053
Marielle7181Jorma gustafssonKpsXi1.202
VitesseFIN-8408Jerry LehtinenKPSVital 261,143
GraceFIN 10968Arne TuhkunenKPS-KSSRidas 771,073veleiro cup kilpaluokka
Coming Soon ...FIN-833Ari PulkkinenKPSHvene1.083

Yöpurjehdus

Veneen NimiPurjetunnusKipparin NimiPursiseura (Lyhenne)VenetyyppiLYS-luku kilpailussaKatsastusluokka (1- 2-, 3-luokka)Kommenttikenttä
Ulla IIFIN-5610Kari StrengKPSSea King 341,172
TrimmuFIN 10835Pekka AaltoKPSDragonfly 800 sw1.3a3
KEO1257Juhani HyytiäinenKPSGuy 331.14
Isabelo2185Pekka TaipaleKPS-KSSFe831053
HUMBUGFIN-4006Janne TaipaleKPSone off /half ton1,163
Lady SFIN 5826Jari PakkanenKPSJP 241.083
EmiliaFIN 5245Timo MarkkanenKPSMaxi Racer1,123Vakiomiehistö Ville Vuolahti ja Jesse Hjelt.
KristiinaFIN-2980Martti MelaKPSFe-831,053
Marielle7181Jorma gustafssonKpsXi1.202
VitesseFIN-8408Jerry LehtinenKPSVital 261,143
GraceFIN 10968Arne TuhkunenKPS-KSSRidas 771,073veleiro cup kilpaluokka
ZondaFIN-11790Meiju HämäläinenKPSFinngulf 431,422
Coming Soon ...FIN-833Ari PulkkinenKPSHvene1.083

Vikla- ja Lightning Ranking Kotka (Jälki-ilmoittautuminen)

Veneen NimiPurjetunnusKipparin NimiPursiseura (Lyhenne)VenetyyppiKatsastusluokka (1- 2-, 3-luokka)Kommenttikenttä
ForteFIN-14564Esko AaltoTPLightning
SolinaFIN 15 056Juha SavelaTPLightning
Aiolos15341niko lappalainentplightning
GammaFIN-14638Matti LeppänenTPLIGHTNING
Bolt15500Akseli KeskinenTPLightning
Viiva31290 (purjenumerolla 30558)Jukka KotisaloLrpsVikla
Masi VIII14958Kimmo AromaaMerenkävijät (M)Lightning
Nevaketka 2FIN 30460Pasi SundbergHSKVikla
NikeaFIN-14364Samppa J SalminenJVSLightning
La MaquinaFIN 30900Reino SuonsiltaHSKVikla
Sini14352Veera SiiraTPLightning
CråFIN 30450Nyqvist KariBSFVikla
Kikka154371Markku PalomaOulun PurjehdusseuraLightning
Båten Anna29859Riku VääriskoskiHSKViklaGasti: Salla Vaden, N
Der Alte SchwedeFIN-30655Risto TamminenKPS-KSSVikla
Hirvi de la Ribera30833HannaHSKVikla4
Red SnapperFIN 14761Heikki KuokkaKPS-KSSLightning4
Katrina14550Esko lehtinenJVSLightning
NemoFIN 13135Ulla JalkanenKPS- KSSLightning
LappapuuroFIN 30502Emilia VäänänenOMVikla
Burgundy IIIFIN 15331Sakari PesolaTPLightning
Burgundy IV15415Laura PesolaTPLightning
Now White14535Yrjö KuitunenTPLightning
.FIN 31031Pekka ToijaTPSVikla
GodspeedFIN15281Rosemarie HartmanMLightning
Musta SurmaFIN 19677Kari KokkonenHSKVikla
Panchito12069Pekka TaipaleKPS-KSSVikla
Ihan SamaFIN30874Claus CarpelanKPS-KSSVikla
Ei nimeä31099Antti MikkonenS-88Vikla

Ruotsinsalmi Race+TRIO-pokaali

Veneen NimiPurjetunnusKipparin NimiPursiseura (Lyhenne)VenetyyppiLYS-luku kilpailussaKatsastusluokka (1- 2-, 3-luokka)Kommenttikenttä
KarloFIN-9479Jesse HjeltKPS/KSSMannerberg 341.282Lys-todistus luvattu ennen kilpailua joten luku saattaa vielä muuttua, mutta laitoin edellisen ja todennäköisen luvun tähän.
AquariusFIN11444Jarmo UutelaHPSSun Odussey 4091.242
SlenderFIN 4157Jukka ReimanKNSenorita Helmsman1,063
Blue CocktailFIN-10845Risto NiinisaariHPSFinngulf 381,212
HässäkkäFin 10281Kari PuuperäHPSEF 341.192
IsabeloFin 2185Pekka TaipaleKPS-KSSFe831053
SulkaFIN-6721Ari KultanenHPSOmega 361,192
Ulla IIFIN-5610Kari StrengKPSSea King 341,172
KEO1257Juhani HyytiäinenKPSGuy 331.14
HUMBUGFIN-4006Janne TaipaleKPSone off /half ton1,163
Lady SFIN 5826Jari PakkanenKPSJP 241.083
EmiliaFIN 5245Timo MarkkanenKPSMaxi Racer1,123Vakiomiehistö Ville Vuolahti ja Jesse Hjelt.
KristiinaFIN-2980Martti MelaKPSFe-831,053
Marielle7181Jorma gustafssonKpsXi1.202
VitesseFIN-8408Jerry LehtinenKPSVital 261,143
GraceFIN 10968Arne TuhkunenKPS-KSSRidas 771,073veleiro cup kilpaluokka
Coming Soon ...FIN-833Ari PulkkinenKPSHvene1.083