Ilmoittautuneet


Veleiro Cup-viikkokisa

Veleiro Cup-viikkokisan luokkaVeneen NimiPurjetunnusKipparin NimiPursiseura (Lyhenne)VenetyyppiLYS-luku kilpailussaKatsastusluokka (1- 2-, 3-luokka)Kommenttikenttä
KlubiUlla IIFIN-5610Kari StrengKPSSea King 341,172
KlubiKEO1257Juhani HyytiäinenKPSGuy 331.14
KlubiAquariusFIN-4495Janne VanhalaKPSH-3231.133
KlubiHUMBUGFIN-4006Janne TaipaleKPSone off /half ton1,163
KlubiEmiliaFIN 5245Timo MarkkanenKPSMaxi Racer1,123Vakiomiehistö Ville Vuolahti ja Jesse Hjelt.
KlubiKristiinaFIN-2980Martti MelaKPSFe-831,053
Klubis/y SibyllaFIN-3055Markku HämäläinenKPSH-3231.103
KlubiTrimmuFIN 10835Pekka AaltoKPSDragonfly 800 sw1.33
KlubiMarielle7181Jorma gustafssonKpsXi1.202
KlubiLady SFIN 5826Jari PakkanenKPSJP 241.083
KlubiNicoleFin 266Matti NiemeläKPSHai1.033
KlubiPiikuFIN 8535Juha MarkusKPSQvasar 301,152
KlubiIsabelo2185Pekka TaipaleKPS-KSSFe831,053
KlubiOlaveFIN 2000Tero GlánKPSFinn Flyer 31Cr1,132
KlubiVitesseFIN-8408Jerry LehtinenKPSVital 261,143
KlubiGraceFIN 10968Arne TuhkunenKPS-KSSRidas 771,073veleiro cup kilpaluokka
KlubiRed SnapperFIN 14761Heikki KuokkaKPS-KSSLightning14
KlubiComing Soon ...FIN-833Ari PulkkinenKPSH-vene1.083eka

Karvalakkikisa

Veneen NimiPurjetunnusKipparin NimiPursiseura (Lyhenne)VenetyyppiLYS-luku kilpailussaKatsastusluokka (1- 2-, 3-luokka)Kommenttikenttä
Ulla IIFIN-5610Kari StrengKPSSea King 341,172
KEO1257Juhani HyytiäinenKPSGuy 331.14
HUMBUGFIN-4006Janne TaipaleKPSone off /half ton1,163
Lady SFIN 5826Jari PakkanenKPSJP 241.083
EmiliaFIN 5245Timo MarkkanenKPSMaxi Racer1,123Vakiomiehistö Ville Vuolahti ja Jesse Hjelt.
KristiinaFIN-2980Martti MelaKPSFe-831,053
Marielle7181Jorma gustafssonKpsXi1.202
VitesseFIN-8408Jerry LehtinenKPSVital 261,143
GraceFIN 10968Arne TuhkunenKPS-KSSRidas 771,073veleiro cup kilpaluokka
Coming Soon ...FIN-833Ari PulkkinenKPSHvene1.083

Pitkäluotorace

Veneen NimiPurjetunnusKipparin NimiPursiseura (Lyhenne)VenetyyppiLYS-luku kilpailussaKatsastusluokka (1- 2-, 3-luokka)Kommenttikenttä
Ulla IIFIN-5610Kari StrengKPSSea King 341,172
KEO1257Juhani HyytiäinenKPSGuy 331.14
HUMBUGFIN-4006Janne TaipaleKPSone off /half ton1,163
Lady SFIN 5826Jari PakkanenKPSJP 241.083
EmiliaFIN 5245Timo MarkkanenKPSMaxi Racer1,123Vakiomiehistö Ville Vuolahti ja Jesse Hjelt.
KristiinaFIN-2980Martti MelaKPSFe-831,053
Marielle7181Jorma gustafssonKpsXi1.202
VitesseFIN-8408Jerry LehtinenKPSVital 261,143
GraceFIN 10968Arne TuhkunenKPS-KSSRidas 771,073veleiro cup kilpaluokka
Coming Soon ...FIN-833Ari PulkkinenKPSHvene1.083

Naistenkisa

Veneen NimiPurjetunnusKipparin NimiPursiseura (Lyhenne)VenetyyppiLYS-luku kilpailussaKatsastusluokka (1- 2-, 3-luokka)Kommenttikenttä

Vellamon Kierros

Veneen NimiPurjetunnusKipparin NimiPursiseura (Lyhenne)VenetyyppiLYS-luku kilpailussaKatsastusluokka (1- 2-, 3-luokka)Kommenttikenttä
Ulla IIFIN-5610Kari StrengKPSSea King 341,172
KEO1257Juhani HyytiäinenKPSGuy 331.14
HUMBUGFIN-4006Janne TaipaleKPSone off /half ton1,163
Lady SFIN 5826Jari PakkanenKPSJP 241.083
EmiliaFIN 5245Timo MarkkanenKPSMaxi Racer1,123Vakiomiehistö Ville Vuolahti ja Jesse Hjelt.
KristiinaFIN-2980Martti MelaKPSFe-831,053
Marielle7181Jorma gustafssonKpsXi1.202
VitesseFIN-8408Jerry LehtinenKPSVital 261,143
GraceFIN 10968Arne TuhkunenKPS-KSSRidas 771,073veleiro cup kilpaluokka
Coming Soon ...FIN-833Ari PulkkinenKPSHvene1.083

Yöpurjehdus

Veneen NimiPurjetunnusKipparin NimiPursiseura (Lyhenne)VenetyyppiLYS-luku kilpailussaKatsastusluokka (1- 2-, 3-luokka)Kommenttikenttä
Ulla IIFIN-5610Kari StrengKPSSea King 341,172
TrimmuFIN 10835Pekka AaltoKPSDragonfly 800 sw1.3a3
KEO1257Juhani HyytiäinenKPSGuy 331.14
Isabelo2185Pekka TaipaleKPS-KSSFe831053
HUMBUGFIN-4006Janne TaipaleKPSone off /half ton1,163
Lady SFIN 5826Jari PakkanenKPSJP 241.083
EmiliaFIN 5245Timo MarkkanenKPSMaxi Racer1,123Vakiomiehistö Ville Vuolahti ja Jesse Hjelt.
KristiinaFIN-2980Martti MelaKPSFe-831,053
Marielle7181Jorma gustafssonKpsXi1.202
VitesseFIN-8408Jerry LehtinenKPSVital 261,143
GraceFIN 10968Arne TuhkunenKPS-KSSRidas 771,073veleiro cup kilpaluokka
ZondaFIN-11790Meiju HämäläinenKPSFinngulf 431,422
Coming Soon ...FIN-833Ari PulkkinenKPSHvene1.083

Vikla- ja Lightning Ranking Kotka (Jälki-ilmoittautuminen)

Veneen NimiPurjetunnusKipparin NimiPursiseura (Lyhenne)VenetyyppiKatsastusluokka (1- 2-, 3-luokka)Kommenttikenttä
ForteFIN-14564Esko AaltoTPLightning
SolinaFIN 15 056Juha SavelaTPLightning
Aiolos15341niko lappalainentplightning
GammaFIN-14638Matti LeppänenTPLIGHTNING
Bolt15500Akseli KeskinenTPLightning
Viiva31290 (purjenumerolla 30558)Jukka KotisaloLrpsVikla
Masi VIII14958Kimmo AromaaMerenkävijät (M)Lightning
Nevaketka 2FIN 30460Pasi SundbergHSKVikla
NikeaFIN-14364Samppa J SalminenJVSLightning
La MaquinaFIN 30900Reino SuonsiltaHSKVikla
Sini14352Veera SiiraTPLightning
CråFIN 30450Nyqvist KariBSFVikla
Kikka154371Markku PalomaOulun PurjehdusseuraLightning
Båten Anna29859Riku VääriskoskiHSKViklaGasti: Salla Vaden, N
Der Alte SchwedeFIN-30655Risto TamminenKPS-KSSVikla
Hirvi de la Ribera30833HannaHSKVikla4
Red SnapperFIN 14761Heikki KuokkaKPS-KSSLightning4
Katrina14550Esko lehtinenJVSLightning
NemoFIN 13135Ulla JalkanenKPS- KSSLightning
LappapuuroFIN 30502Emilia VäänänenOMVikla
Burgundy IIIFIN 15331Sakari PesolaTPLightning
Burgundy IV15415Laura PesolaTPLightning
Now White14535Yrjö KuitunenTPLightning
.FIN 31031Pekka ToijaTPSVikla
GodspeedFIN15281Rosemarie HartmanMLightning
Musta SurmaFIN 19677Kari KokkonenHSKVikla
Panchito12069Pekka TaipaleKPS-KSSVikla
Ihan SamaFIN30874Claus CarpelanKPS-KSSVikla
Ei nimeä31099Antti MikkonenS-88Vikla

Ruotsinsalmi Race+TRIO-pokaali

Veneen NimiPurjetunnusKipparin NimiPursiseura (Lyhenne)VenetyyppiLYS-luku kilpailussaKatsastusluokka (1- 2-, 3-luokka)Kommenttikenttä
Ulla IIFIN-5610Kari StrengKPSSea King 341,172
KEO1257Juhani HyytiäinenKPSGuy 331.14
HUMBUGFIN-4006Janne TaipaleKPSone off /half ton1,163
Lady SFIN 5826Jari PakkanenKPSJP 241.083
EmiliaFIN 5245Timo MarkkanenKPSMaxi Racer1,123Vakiomiehistö Ville Vuolahti ja Jesse Hjelt.
KristiinaFIN-2980Martti MelaKPSFe-831,053
Marielle7181Jorma gustafssonKpsXi1.202
VitesseFIN-8408Jerry LehtinenKPSVital 261,143
GraceFIN 10968Arne TuhkunenKPS-KSSRidas 771,073veleiro cup kilpaluokka
Coming Soon ...FIN-833Ari PulkkinenKPSHvene1.083