Ilmoittautuneet


Karvalakkikisa 5.10.2019

Veneen nimiPurjetunnusKipparin nimiPursiseuraVenetyyppiLYS-lukuKatsastusluokkaKommenttikenttä
Just in TimeSwe-51Jerry LehtinenKPSElan 3101.213
Kristiina IIFIN 9734Jussi LaaksoKPSDehler 34 Top1.172
KarloFIN-9749Jesse HjeltKPS/KSSMannerberg 341.293
TrimmuFIN 10835Pekka AaltoKpsDragonfly 800 sw1,3A3
Humbugfin-4006Janne Taipalekpshalf ton1.163
GraceFIN 10968ArneKPS-KSSRidas771,073
s/y SibyllaFIN-3055Markku HämäläinenKPSH-3231.143
OlaveFIN 2000Tero GlanKPSFinn Flyer 31Cr1,132
Coldie 3FIN10331Veli-Matti PakkanenKPSElan 371,282
Red SnapperFIN 14761Heikki KuokkaKPS–KSSLightning14
Coming Soon ...FIN-833Ari PulkkinenKPSH-vene1.07III
isabelo2185Pekka TaipaleKPS-KSSFE831.083
Ulla IIFIN-5610Kari StrengKPS-KSSSeaking 341,172

Pitkäluotopurjehdus 21.9.2019

Veneen nimiPurjetunnusKipparin nimiPursiseuraVenetyyppiLYS-lukuKatsastusluokkaKommenttikenttä
KarloFIN-9749Jesse HjeltKPS/KSSMannerberg 341.293
Humbugfin-4006janne taipalekpshalf ton1,163
KEO1257Juhani Hyytiäinen1257Guy 331.142
OlaveFIN 2000Tero Glan&CoKPSFinnFlyer 31Cr1,132
Ulla IIFIN-5610Kari StrengKPS-KSSSeaking 341,172
EmiliaFIN 5245Timo MarkkanenKPSMaxi Racer1,123
Just in TimeSWE-51Jerry LehtinenKPS-KSSElan 3101.213
AMEMEFIN-11954Ari PulkkinenKPSFirst 30JK1.24II lk
SibyllaFIN-3055Markku HämäläinenKPSH-3231,143
Coldie 3FIN10331Veli-Matti PakkanenKPSElän 371,282Pariskunta

Ruotsinsalmirace & Trio-pokaalikisa 24.-25.8.2019

Veneen nimiPurjetunnusKipparin nimiPursiseuraVenetyyppiLYS-lukuKatsastusluokkaKommenttikenttä
GraceFIN 10968Arne TuhkunenKPS-KSSRidas771,073
KarloFIN-9749Jesse HjeltKPS/KSSMannerberg 341.293
AquariusFIN-4495Janne VanhalaKPSH-3231.143
Ulla IIFIN-5610Kari StrengKPS-KSSSeaking 341,172
AMEMEFIN-11954Ari PulkkinenKPSFirst 30jk1.242
SibyllaFIN-3055Markku HämäläinenKPSH-3231,143
Just In TimeSWE-51Jerry LehtinenKPSElan 3101.213

Naistenkisa 2.8.2019

Veneen nimiPurjetunnusKipparin nimiPursiseuraVenetyyppiLYS-lukuKatsastusluokkaKommenttikenttä
Coming soon...FIN 833Pulkkinen LauraKPS-KSSH-vene1.073
AMEMEFIN-11954Laura PulkkinenKotkan PursiseuraFirst 30 JK1.242
IlonaFIN 8337Salla HannulaKPSSunwind 301,142
KarloFIN-9479Niina KokkoKPSMannerberg 341,293
Just in TimeSWE-51Eini HakalaKPS-KSSElan 3101.213

Vellamon kierros 27.7.2019

Veneen nimiPurjetunnusKipparin nimiPursiseuraVenetyyppiLYS-lukuKatsastusluokkaKommenttikenttä
Kristiina IIL-9734Juhani LaaksoKPSDehler 341,172
KarloFIN-9749Jesse HjeltKPS/KSSMannerberg 341.293
MarilianFIN 2361Matti VanhalaKPSJonmeri 331,13A2
LintuFIN0892Lauri PulkkinenRistiinan PursiseuraAlbin Express1,113
OlaveFIN 2000Tero GlánKPSFinnFlyer 31Cr1,132
Passe PartoutFin 715Timo HyleHaminan PursiseuraH1,073
Lady SFIN 5826Jari PakkanenKPSJP 241.083
Humbugfin-4006janne taipalekpsone off half ton1.163
PitkäpaasiPunanen raitaMarko KantolaHPSColin archer0.83
Audi E TronFIN 52Hannu NiemeläHSKFarr TP521,66A1
AquariusFin-4495Janne VanhalaKPSH-3231.133
AMEMEFIN-11954Ari PulkkinenKPSFirst 30JK1.242
MarielleFIN-7181Jorma GustafssonKPSX-3421.202
EmiliaFIN5245Timo MarkkanenKPSMaxi Racer1,123
TraceyFin 10560Veli-matti sihvolaKpsPurjevene1,093
NicoleFin-266Matti NiemeläKPSHai1.033
s/y SibyllaFIN-3055Markku HämäläinenKPSH.3231.133
Justi in TimeSWE-51Jerry LehtinenKPS-KSSElan 3101.213
KismetFIN-7Tiina SaavalainenKpsA-vene1,093
GraceFIN 10968Arne TuhkunenKPS-KSSRidas771,073
Ulla IIFIN-5610Kari StrengKPS-KSSSeaking 341,172
MERIKOTKAl 3529JORMA KOSTIAINENKPSGUYLINE 951.142

Veleiro Cup

Veneen nimiPurjetunnusKilpailijan nimiPursiseuraVenetyyppiLYS-lukuKatsastusluokka
aquariusfin-4495janne vanhalakpsH-3231.143
OlaveFIN 2000Tero Glán, Panu Kokko ja MerihaukatKPSFinnFlyer 31Cr1,132
KismetFIN7Tiina SaavalainenKPSA-vene1,093
KarloFIN-9479Jesse HjeltKPS/KSSMannerberg 341.293
TrimmuFIN10835Pekka AaltokpsDragonfly 800 sw1,3a3
Number OneFIN689Oksala ReijoKPS/KSSSerial Mini 6.50 Zero1.152
Red SnapperFIN 14761Heikki KuokkaKPS-KSSLightning14
LilithFIN-2Miko JaakkolaKPS4701,294
EmiliaFIN 5245Timo MarkanenKPSMaxi Racer1,123
KEOFIN 1257Juhani HyytiäinenKPSGuy 331.142
GraceFin 10968Arne TuhkunenKps-KssRidas 771.073
ULLA IIFIN-5610Kari Streng,KPSSEAKING 341,172
NemoFIN 13135Tiina SaavalainenKpsLightning1kevytvene
Just In TimeSWE-51Jerry LehtinenKPSElan 3101.213
NicoleFin -266Matti NiemeläKPSHai1.033
LADY SFIN 5826Jari PakkanenKPSJP 241.083
EnterpriseFIN616Juha KoskinenKotkan pursiseuraH-vene1.073
Humbugfin-4006janne taipalekpshalf/ton1,163
Coming Soon ...FIN-833Ari PulkkinenKPSH-vene1.07III
s/y SibyllaFIN-3055Markku HämäläinenKPSH-3231,103
SlenderFIN- 4157Jukka ReimanKNSenorita Helmsman1,093

Yöpurjehdus 15.6.2019

Veneen nimiPurjetunnusOsallistujan nimiPursiseuraVenetyyppiLYS-lukuKatsastusluokka
Humbugfin-4006janne taipalekpshalf/ton1,163
TrimmuFIN10835Pekka AaltoKPSDragonfly 800 sw1,3A3
ULLA IIFIN-5610Kari StrengKPS-KSSSeaking 341,172
EmiliaFIN 5245Timo MarkkanenKPSmaxi Racer1,123
GraceFIN 10968Arne TuhkunenKPS-KSSRidas771.073
Just in TimeSWE51Jerry LehtinenKPSElan 3101.213
AMEMEFIN-11954Ari PulkkinenKPSFirst 30JK1.242
Lady SFIN 5826Jari PakkanenKPSJP 241.083
Coming soon ..FIN-833Riku WahlmanKPSH-vene1.073

Vikla-Ranking Kotka 25.-26.5.

Veneen NimiPurjetunnusKipparin NimiGastin NimiPursiseuran Lyhenne
Alma21???janne taipalejesse hjeltkps
Nevaketka 2FIN30460Pasi SundbergVeera SundbergHSK
Hungry HeartFIN 31260Kai SaarheloSatu SalminenBSF
CråFIN 30450Nyqvit KariPuosu HakusessaBSF
No nameFIN-31482Mikko ValjusTeija KaarlelaHSK
.FIN 30197Kari KokkonenMatti KokkonenHSK
HirviFIN 29918Hanna-Leena LehtinenMaija SaarimaaHSK
-31099Antti MikkonenMatias MikkonenEPS/HSK
Have a great dayFIN30874Claus CarpelanRisto ValjusKPS-KSS & OPS
-FIN 31031Jussi HeikkiläPekka ToijaTPS
panchito12069pekka taipaleeija enbergkps -kss
Der Alte SchwedeFIN-30655Risto TamminenAnniina TamminenKPS-KSS
Båten AnnaFIN-29859Riku VääriskoskiSalla VadénHSK / N