Junioripurjehtijoiden aikataulu 2022


2022 aikataulu:

HUOM. Veleiro Cup 8 aikataulumuutos merkattu kalenteriin.

Maaliskuu:

  • LA 12.3. Talvipäivä Meriniemessä.

Huhtikuu:

  • LA 23.4. Ratamoorroriveneiden kokeilupäivä
  • LA 30.4. Kevättalkoot ja jollat käyttökuntoon.

Toukokuu:

  • Viikkoharkat 1.5.-5.6. Harrasteryhmä tarkemmin Nimenhuudossa
  • Viikkoharkat 1.5.-5.6. Taitajaryhmä tarkemmin Nimenhuudossa
  • Alkeiskurssi 1 – aikataulu tarkentuu huhtikuun aikana.
  • LA 7.5. Meriturva
  • LA-SU 14.-15.5. Kisaryhmä EMK Opti-Kadett ja NJK Zoom8-Ranking
  • KE 18.5. Ohjaajakoulutuksen käytännö osuus Meriniemi n. klo 15-20
  • TI 24.5. Koko kauden kipparikokous Veleiro CUP -junior klo 19:00
  • TO 26.5. Vanhempien RIB-koulutus alkaen 12:00 (siirtyy jos Pikku-Liisa ei tule kuntoon)
  • TO 26.5. Junioripurjehtijoiden alkeiskurssi alkaa klo 16:00.
  • SU 29.5. Leiritoimikunnan kokous Meriniemessä
  • TI 31.5. Junioriohjaajien ja vanhempien SRC-kurssi Meriniemessä 17:30-20:30.

Kesäkuu:

  • TO 2.6. Veleiro CUP -junior 1
  • Viikolla 23 ei harjoituksia leirin takia.
  • TI 7.6. Junioriohjaajien ja vanhempien SRC-kurssi Meriniemessä 17:30-20:30.
  • TI-TO 7.-9.6. SPV/KPS Alueleiri Meriniemessä. Päiväleiri.
  • TO 9.6.  Veleiro CUP -junior 2
  • LA-SU 11.-12.6 Kisaryhmä HSS Downtown -Regatta

 

  • MA 13.6. alkaen Starttiryhmän harjoitukset
    • MA 17:00-19:30
  • TI 14.6. alkaen Harrasteryhmän harjoitukset

    • TI 17:30-20:00
    • PE 13:00-15:30 yhdessä taitajien kanssa pl. kisaryhmä
  • MA 13.6. alkaen Taitajaryhmän harjoitukset:
    • MA 13:00-15:30 koko ryhmä
    • PE 13:00-15:30 pl. kisaryhmä yhdessä Harrasteryhmän kanssa
  • KE 15.6. alkaen Kisaryhmän harjoitukset:
    • KE 17:30-20:00
    • TO 17:00 veleiro-CUP -junior
  • TI 14.6. Junioriohjaajien ja vanhempien SRC-kurssi Meriniemessä 17:30-20:30.
  • TO 16.6. Veleiro CUP -junior 3
  • PE 17.6. SRC -tentti 17:00-20:00
  • Viikolla 25 ei harjoituksia junnuleirin takia
  • TI-TO 21.-23.6. KPS-HPS Junnuleiri Luovissa.
  • TO 30.6. Veleiro CUP -junior 4

Heinäkuu:

  • Starttiryhmän harjoitukset
    • MA 17:00-19:30
  • Harrasteryhmän harjoitukset

    • TI 17:30-20:00
    • PE 13:00-15:30 yhdessä taitajien kanssa pl. kisaryhmä
  • Taitajaryhmän harjoitukset:
    • MA 13:00-15:30 koko ryhmä
    • PE 13:00-15:30 pl. kisaryhmä yhdessä Harrasteryhmän kanssa
  • Kisaryhmän harjoitukset:
    • KE 17:30-20:00
    • TO 17:00 veleiro-CUP -junior

    Junnujen saariretki harjoitusten yhteydessä.

  • LA-SU 2.-3.7. Kisaryhmän Opti-Kadetti ESF Valkyria
  • TO 7.7. Veleiro CUP -junior 5
  • TO-SU 7.-10.7. Alkeiskurssi 2
  • LA-SU 9.-10.7. Kisaryhmän Opti-Kadetti TP
  • Viikolla 28 ja 29 Harraste– ja Taitajaryhmät lomailevat Starttiryhmä harjoittelee normaalisti
  • TO 14.7.  Veleiro CUP -junior 6
  • TO 21.7. Veleiro CUP -junior 7
  • KE 27.7. Meripäiväparaati
  • TO 28.7. Veleiro CUP -junior 8  -> Aikataulu muuttunut

Elokuu:

  • Starttiryhmän harjoitukset VK 31
    • MA 17:00-19:30
  • Harrasteryhmän harjoitukset VK 31

    • TI 17:30-20:00
    • PE 13:00-15:30 yhdessä taitajien kanssa pl. kisaryhmä
  • Taitajaryhmän harjoitukset VK 31

    • MA 13:00-15:30 koko ryhmä
    • PE 13:00-15:30 pl. kisaryhmä yhdessä Harrasteryhmän kanssa
  • Kisaryhmän harjoitukset VK 31

    • KE 17:30-20:00
    • TO 17:00 veleiro-CUP -junior
  • TO 4.8. Veleiro CUP -junior 9

 

  • Starttiryhmän harjoitukset VK 32 alkaen:
    • Tarkentuu
  • Harrasteryhmän harjoitukset VK 32 alkaen:
    • Tarkentuu
  • Taitajaryhmän harjoitukset VK 32 alkaen:
    • Tarkentuu
  • TO 11.8.  Veleiro CUP -junior 10
  • LA-SU 13.-14.8. Kisaryhmän Zoom8 -ranking 4 + SM TPS
  • LA-SU 13.-14.8. Kisaryhmän Opti-Kadetti 7 EPS
  • SU 14.8. HSS Hyvän Tuulen Regatta Haastajatason purjehtijoille Eläintarhanlahdella
  • LA-SU 27.-28.8. Kisaryhmän Opti-Kadetti 8 LPS(Lahti)

Syyskuu:

  • Starttiryhmän harjoitukset VK 32 alkaen:
    • Tarkentuu
  • Harrasteryhmän harjoitukset VK 32 alkaen:
    • Tarkentuu
  • Taitajaryhmän harjoitukset VK 32 alkaen:
    • Tarkentuu
  • LA-SU 3.-4.9. Kisaryhmän Zoom8 -ranking 5 ESF
  • LA-SU 3.-4.9. Kisaryhmän Opti-Kadetti 9 ESF
  • LA-SU 10.-11.9. Kisaryhmän Zoom8 -ranking 6 EMK
  • LA-SU 10.-11.9. Kisaryhmän Opti-Kadetti 10 EPS
  • LA-SU 17.-18.9. Kisaryhmän Opti Joukkue SM NJK
  • LA-SU 24.-25.9. Kisaryhmän Zoom8 -ranking 7 MP (Marjaniemi H:ki)
  • LA-SU 24.-25.9. Kisaryhmän Opti-Kadetti 11 MP (Marjaniemi H:ki)

Lokakuu:

  • LA 1.10. Lipunlaskujuhla
  • LA 1.10. Valopurjehdus Sapokassa klo 18-20
  • LA 8.10. Junioreiden syystalkoot.
  • LA 15.10. Junioreiden kauden päätös.
  • Starttiryhmän harjoitukset VK 32 alkaen:
    • Tarkentuu
  • Harrasteryhmän harjoitukset VK 32 alkaen:
    • Tarkentuu
  • Taitajaryhmän harjoitukset VK 32 alkaen:
    • Tarkentuu