Arkisto


VANHAT PURJEHDUSKILPAILUJEN TULOKSET

2015

Extra Marine Yöpurjehdus

Vellamon kierros

Naisten kisa

Ruotsinsalmi Race

Laser Radial – Zoom – Optimistijolla – Haastajakisat 29.8.2015

Pitkäluotopurjehdus

Karvalakkikisa

Veleiro Cup 2015

2014

Extra Marine Yöpurjehdus

Vellamon kierros

Ruotsinsalmi Race 2014 tulokset_pdf

Pitkäluotopurjehdus 2014 tulokset

Microsoft Word – karvalakkikisan tulokset 2014-2.docx

Veleiro Cup 2014

 

2013

Yöpurjehdus 15.-16.6.2013

Avoin luokka

1. FIN-10865, Trimmu, Pekka Aalto, KPS,Dragonfly 800, 1.40  (kilpailun nopein vene)

LYS1 luokka

1. FIN-5610, Ulla II, Kari Streng, KPS, Seaking 34, 1.17
2. FIN-4006?, Humbug, Janne Taipale, KPS, One off/half ton, 1.16
3. SWE-844, Kasipallo, Ari Pulkkinen,  KPS, J/80, 1.19

4. FIN-10407, Ailahdus, Juha Salminen, KPS, Delphia 37, 1.15 (ilman spinnua)
5. FIN-6312, Alma, Arto Malin, KPS, Artina 33, 1.13 (ilman spinnua)
6. (DNF)FIN-11040, Nella, Jorma Gustafsson, KPS, Salona 40, 1.30   DNF
6. (DNF)FIN-7278, Ceebird, Ati Virtanen, KPS, CB33, 1.18     DNF
6. (DNF)FIN-3135, Caro Nome, Jouni Enegren, KPS, FIRST 35, 1.17      DNF

LYS2  luokka(1.14 ja alle):

1. FIN-266, Nicole, Matti Niemelä, KPS, Hai-vene, 1.03
2. FIN-5245, Emilia, Timo Markkanen, KPS, Maxi Racer, 1.12
3. FIN-2185, Isabelo, Pekka Taipale, KPS, FE83, 1.08

4. FIN-3055, Sibylla, Markku Hämäläinen, KPS, H323, 1.13
5. (DNF) FIN-2980, Kristiina, Martti Mela, KPS, FE83, 1.05 (ilman spinnua)
5. (DNF)FIN-5826, Lady S, Jari Pakkanen, KPS, JP24, 1.08
5. (DNF)FIN-10968, Grace, Aarne Tuhkunen, KPS, Ridas 77   ,1.07

5. (DNC)FIN-255, Pinniped, Timo Hyle, HPS, H-35, 1.13

VELLAMON KIERROS 2013 TARKEMMAT TULOKSET TÄÄLTÄ

LYS1:
1. Humbug / Janne Taipale
2. Kasipallo / Ari Pulkkinen
3. Nella / Jorma Gustafsson

LYS2:
1. Vitalita / Jesse Hjelt
2. Emilia / Timo Markkanen
3. KEO / Juhani Hyytiäinen

AVOIN-luokka:
1. Eva / Jukka Ahokas (HSS)
2. Haukka / Pentti Välipakka
3. Edith Piaf /  Jouko Paajanen

Juhlaregatan (Ruotsinsalmi Race) tulokset 31.8.2013 täältä.

PITKÄLUOTOPURJEHDUS 2013

Pitkäluotopurjehduksen tulokset täältä

Pitkäluotopurjehduksen nopeimman pariskunnan kiertopalkinnon voitti Nella / Jorma ja Heli Gustafsson

Onnittelut kaikille voittajille!

Veleiro Cup 2013

Kokonaistulokset lopullinen

 

2012

Yöpurjehdus 16.-17.6. tulokset (huom! tulokset korjattu 20.6.)     ja startista video!

Vellamon Kierros 28.7. tulokset ja startista video täältä

Naisten purjehdus 3.8. tulokset

Ruotsinsalmi Race 25.-26.8. tulokset

Kotka Ranking   8.-9.9.  Lightning-tuloksetVikla-tulokset ja video lauantain kilpailuista

Pitkäluotopurjehdus 22.9. tulokset

Karvalakkikisan 6.10. tulokset

VELEIRO CUP 2012 TULOKSET

27.9. tulokset

2011

Yöpurjehdus 18.-19.6. tulokset

Vellamon Kierros 30.7. tulokset ja viedo lähdöstä löytyy youtubesta

Ruotsinsalmi Race 27.-28.8. tulokset

Pitkäluotopurjehdus 24.9. tulokset

Karvalakkikisa 8.10. Mitätöity, koska yksikään vene ei päässyt määräaikaan mennessä maaliin.

VELEIRO CUP TULOKSET 2011

-29.9.2011

2010

Purjehduskilpailujen tulokset ja osallistujaluettelot

Torstaikisan osallistujaluettelo (toimitsijavuorossa olevalle tulostettavissa oleva lista)

ja  torstaikisan 2010 tulokset ja nyt päättyneen kauden kokonaistulokset.

Muut kilpaillut:

Yöpurjehdus 2010 tulokset

Merikeskus Vellamon Kierros 2010 tulokset

Naistenpurjehdus 2010

Ruotsinsalmi Race 2010

Seuraavat kilpailut:

Pitkäluotopurjehdus 25.9.2010

Karvalakkikisa 9.10.2010

 

2009