TAPAHTUMAKALENTERI 2019


 

 

 

 

MAALISKUU

Ma 25.3. Klo 19   Vuosikokous Meriniemessä

 

HUHTIKUU

La 27.4. Klo 17   Lipunnosto

Ti 30.4. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

 

TOUKOKUU

Su 5.5. klo 10   Kevättalkoot Meriniemessä

Ti 7.5. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

Ti 14.5. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

Ma 20.5. klo 17-20   Venekatsastukset Meriniemessä

Ti 21.5. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

To 23.5. klo ??   Koko kauden kipparikokous

La–su 25.-26.5.   Kotka-ranking (Viklat)

La–su 25.-26.5.   Pitkäluototalkoot

Ma 27.5. klo 17-20   Katsastukset Meriniemessä

Ti 28.5. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

To 30.5. klo 10–14   Helamarkkinat

 

KESÄKUU 

Ma 3.6. klo 17–20   Katsastukset Meriniemessä

Ti 4.6. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

To 6.6. klo 18   Veleiro Cup 1/16

La–ke 8.–12.6.   Lightning EM-kilpailut Espoossa (ILCA, EPS, TP)

Ma 10.6. klo 17–20   Katsastukset Meriniemessä

Ti 11.6. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

To 13.6. klo 18   Veleiro Cup 2/16

La–su 15.–16.6. klo ??   Yöpurjehdus

La 15.6. klo ??   Tiiskeriajot-navigointikilpailu

Ti 18.6. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

Pe–la 21.–22.6.   Juhannusjuhlat Pitkäluodossa

Ma 24.6.  klo 17-21 Kevytvenekurssi aikuisille ja nuorisolle Meriniemessä – teoriaa

Ti 25.6. klo 17-21 Kevytvenekurssi aikuisille ja nuorisolle Meriniemessä – purjehdusharjoitus

Ke 26.6. klo 17-21 Kevytvenekurssi aikuisille ja nuorisolle Meriniemessä – purjehdusharjoitus

To 27.6. klo 18   Veleiro Cup 3/16

 

HEINÄKUU

Ma 1.7. klo 17-21 Kevytvenekurssi aikuisille ja nuorisolle Meriniemessä – purjehdusharjoitus

Ti 2.7. klo 17-21 Kevytvenekurssi aikuisille ja nuorisolle Meriniemessä – purjehdusharjoitus

To 4.7. klo 18   Veleiro Cup 4/16

Ti 9.7. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

To 11.7. klo 18   Veleiro Cup 5/16

Ti 16.7. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

To 18.7. klo 18   Veleiro Cup 6/16

Ti 23.7. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

Ke 24.7. klo 18   Veleiro Cup 7/16

Ke–la 24.–27.7.  Puuvenemessut Kotkan Kantasatamassa

To 25.7. klo 18   Meripäiväparaati

Pe 26.7. klo ??    Venekulkue vesillä

La 27.7. klo 10   Vellamon kierros -purjehduskilpailu

La 27.7. klo 11   Fiskariajot Meriniemessä

Ti 30.7. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

 

ELOKUU

To 1.8. klo 18   Veleiro Cup 8/16

Pe 2.8. klo ??   Naistenpurjehdus

Ti 6.8. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

To 8.8. klo 18   Veleiro Cup 9/16

Ti 13.8. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

To 15.8. klo 18   Veleiro Cup 10/16

Ti 20.8. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

To 22.8. klo 18   Veleiro Cup 11/16

La–su 24.–25.8. klo ??   Ruotsinsalmirace / TRIO-pokaali -purjehduskilpailu

Ti 27.8. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

To 29.8. klo 18   Veleiro Cup 12/16

La–Su 31.8.–1.9.   Rapurace-purjehduskilpailu Klamilaan

 

SYYSKUU

Ti 3.9. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

To 5.9. klo 18   Veleiro Cup 13/16

Pe 6.9. klo 11-17 Veneilytapahtuma ja venetori Meriniemessä

La 7.9. klo 10-17 Veneilytapahtuma ja venetori Meriniemessä

Ti 10.9. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

To 12.9. klo 18   Veleiro Cup 14/16

Ti 17.9. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

To 19.9. klo 18   Veleiro Cup 15/16

La 21.9. klo??   Pitkäluotorace-purjehduskilpailu

Ti 24.9. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

To 26.9. klo 18   Veleiro Cup 16/16

 

LOKAKUU

Ti 1.10. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

La 5.10. klo ??   Karvalakkirace-purjehduskilpailu

La 5.10. klo 17   Lipunlasku

Ti 8.10. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

Ti 15.10. klo 17:30–20:30   Kevytveneharjoitukset Meriniemessä

 

 

Menneet tapahtumat 2019

HELMIKUU

La 9.2.   Vene 19 Båt -messut Messukeskuksessa Helsingissä